Merhaba Soru cevap alanımızda istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz. Soru soran kullanıcılarımıza yardım ederekte ödüller kazanın.
+8 oy
instagram yardım kategorisinde YÖNETİCİ (12.6k puan) sordu

Merhaba arkadaşlar bugün instagram mobil uygulamadan giriş yaparken "Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu" sorunu hakkında bilgilendirme yapacağım. Bizim de sistemimiz Instagram mobil api üzerinden işlem gerçekleştiği için, bizim girişlerimizde de aynı sorunu yaşıyorsunuz. Tarayıcı üzerinden sorunsuz girilebilirken, Instagram'ın mobil uygulaması ile maalesef hata veriyor. Bu yüzden nedir bu hatanın çözümleri başlıklarına geçmeden önce konuyu derinlemesine anlatalım istedik.

“Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası neden oluşur?

Hepimizin bildiği üzere Instagram, Facebook ile birlikte tüm sosyal medya piyasasını domine eden bir ağ haline geldi. Özellikle, Snapchat’in “Stories” özelliğinin, Instagram’a entegre edilmesiyle beraber, Instagram’ın üstündeki yük sunucu bazında üçe dörde katlandı. Bu hatanın en temel sebebi, Instagram sunucusunun yanıt vermekte geç kalmasıyla meydana gelir, bunun üstüne sizin internet bağlantınız da yeterli değilse, kaçınılmaz bir soruna dönüşür. Yapmak istediğiniz bir işlem sonucunda (Örnek olarak: Instagram’a giriş yapmak, fotoğrafları beğenmek veya birini takip etmek.) bu hatayı almanız muhtemeldir.

Hatayı Nasıl Giderebilirim ? [ÇÖZÜM 1]

Instagram, milyonlarca kişinin Instagram’ı kullanımını kolaylaştırmak adına, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu da demek olur ki bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yani siz bu hatayı alırken belki başka biri hatayı almaz. Yapmamız gereken ilk şey, sorunun bizim internetimizle alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu tarayıcımızdan Google’a gireriz, bir arama yaparız ve başarılı şekilde sonuçları görebilirsek, Internet bağlantımızda sorun yoktur. Eğer bizim Internetimizde sorun yoksa ve bu hatayı almaya hala devam ediyorsanız, yapmamız gereken en kolay yöntem VPN kullanımı olacaktır. Hepimizin aşina olduğu VPN/Proxy yapısı ile bu sorunu kolayca çözebiliriz. 1-2 saat sonrasında VPN ‘i kapatıp, Instagram’a bağlantıyı tekrar denerseniz, sorunun kalmadığını görebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hatanın %90 kaynağı Instagram’ın kendisidir ve sizinle bir alakası yoktur.

Hatayı Nasıl Giderebilirim ? [ÇÖZÜM 2]

İnstagram hesabına bilgisayarınızdan giriş yapabiliyor ancak telefondan giriş yapamıyor ve sürekli “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası alıyorsanız bu yazıyı dikkatle okuyunuz. Bu sorunun çözümünü aşağıda adım adım anlatıyorum.

İlk olarak bilgisayarınızda buradan Instagram'a giriş yapın ve Profili Düzenle'ye tıklayın.

Sonra açılan sayfanın en altında yer alan hesabımı geçici olarak kapat linkine basınız.

Sonrasında ara vermek istiyorum‘u seçip şifrenizi girerek hesabınızı dondurun. 

 

Bu işlemden sonra yaklaşık 3 saat bekleyin sonrasında ise akıllı telefonunuzdan instagram uygulamasına girip normal kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra sorunsuzca giriş yapabilirsiniz. Zaten daha önce dondurmuş olduğunuz hesabınız bu sayede aktifleşecektir.

* Bu işlemlerden sonra siteye sorunsuz giriş yapabilirsiniz. Eğer hatalar devam ediyorsa aşağıda yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.

Güncelleme 06.06.2017
Instagram sorunu çözmüş görünüyor. Sorunu yaşıyan hesağlarım ile artık sorunsuz giriş yapmaya başladım. hesaplar giriş yapabiliyor artık. Sorun devam ederse yorum olarak bildirin lütfen.

15 Cevap

+1 oy
mahir cevapladı
ben dediğini şekilde yaptım fakat hala aynı hatayı alıyorum ne yapmam gerekir
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı

Merhaba Mahir, 2-3 saat bekledin mi? Eğer olmadı ise buradan şifreni sıfırla. Yine olma ise yukarıda ki adımları uygula ve bu sefer 24 saat boyunca hesabın dondurulmuş şekilde kalsın. Şuanlık bulunabileceğim öneriler bunlar.

misafir yorumladı
ben şifremi 3 - 4 kez sıfırladım ve 2 gün boyunca instamı dondurulmuş şekilde bıraktım hala aynı hatayı alıyorum bence en iyisi başkasına takipçi atma gibi bir şey yap bizde farklı bir hesaptan girip hesabımıza takipçi atalım . yada yapma eger öyle olursa herkes fake hesapla gelir takipçi kasanları hep fakeler takip edecegi için belli olur ve buda userleri düşürür bir çözüm bul işte reis :d
MAHİR yorumladı
Merhaba ben şimdi 2 tane site buldum bana sadece oralardan takipçi kasabiliyorum diğer sitelerin hiç birinde kasamıyorum dediğiniz bütün işlemleri gerçekleştirdim.i
misafir yorumladı
hangi siteler acaba beğeni de yapılabiliyor mu
misafir yorumladı
Ben dediğiniz herseyi yaptim ama yinede olmuyor
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba arkadaşlar tekrar denermisiniz ? Sorun çözülmüş görünüyor.
Serdar avcı yorumladı
Bu site yalandır ben şifremi 2 3 kere demedim ve aradan 2 dk geçmeden Arizona şehrinden başka bir kullanıcı tarafından giriş yapılmıştır
0 oy
Sema cevapladı
Denedim olmuyo
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Sorunu araştırmaya devam ediyorum buldukça buraya ekleyeceğim. ınstagram taraflı bir sorun. Gelecek güncelleme ile kalkacağını düşünüyorum.
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba tekrar denermisiniz ? Sorun çözülmüş görünüyor.
0 oy
@sanetekinci cevapladı
Aynı hata devam ediyo bir çözüm bulun lütfen
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba çözüm ürettikçe buradan paylaşıyorum.
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba tekrar denermisiniz ? Sorun çözülmüş görünüyor.
0 oy
Abdullah AVCI cevapladı
YÖNETİCİ düzenledi

Bu hatanın (!) sebebi bu sitenin (begenapp.net) ip adresinin sürekli hatalı kullanıcı giriş yapması ile instagram'ın veri tabanına spam ip olarak düşmesidir. Eğer sunucunun birden çok ip adresi mevcutsa bu ip adresleri ile giriş yapılması gerekir. Ne yazık ki curl sunucunun ana ip adresini kullanmaktadır. Bu konuda site yöneticisinin araştırma yapmasını tavsiye ederim. (Abdullah AVCI)

YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba yorum yapmışsınız fakat araştırmadan asıl siz yapmışsınız. Buradaki şifre yanlış hatası ip adresi yüzünden değil(dir)!. Sunucunun ana ip adresi ile herhangi bir işlem yapılmıyor. Giriş için Proxy adreslerimiz farklı, takipçi ve beğeni için Proxy adreslerimiz farklıdır. Şifre hatası sorunu bazı hesaplarda görülmekte olup çözümü mevcuttur fakat sistemin baştan sona değişmesi gerekmektir ve bu kısa sürede olacak birşey değil. Fakat Sorunun IP ile hiçbir alakası yoktur. Sunucunun ip adresi ile giriş yapılıyor dediğiniz andan itibaren bilginiz olmadığı anlaşılıyor. Instagram IP Bloke ettiği zaman hiçbir hesap sisteme giriş yapamaz. Herkeste aynı sorunu verir. Sistemi takip edip datamızda olan ip'leri sürekli kontrol etmekteyiz. Bloke olan ip adresleri sistemden silinmektedir. Bizi düşünüp yorum yapma nezaketinde bulunduğunuz için teşeşkkür eder, iyi günler dilerim.
Barış Can yorumladı
tüm   her  hile sitesinde böyle  kaptan  bunu yapınya  nediğini 1 haft  a  aga  yine olmadı sen  yazılım konusunda ustasın yap bişiler
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba tekrar denermisiniz ? Sorun çözülmüş görünüyor.
0 oy
misafir cevapladı
Hicbir siteden giris olmuyor hic bi sekilde. Onerdiginiz yontemler de ise yaramiyor. Lutfen bir cozum bulun begeni işlemi olmuyor
YÖNETİCİ (12.6k puan) yorumladı
Merhaba tekrar denermisiniz ? Sorun çözülmüş görünüyor.
misafir yorumladı
hocam hiçbir türlü olmuyor başka bir çözüm bulun gözünüzü seveyim
0 oy
Phentagom cevapladı
Abi Bende Facebook Beğeni Hilesi Çalışıyor Ama İnstagram hilesine girilmiyor. Düzeltirseniz sevinirim
0 oy
Melek cevapladı
yeniden gösterildi
Arkadaşlar benimde aynı şekilde oluyor ve ben su şekilde girebildim integram uygulamasından ilk önce çıkış yapın daha sonra tekrar deneyin.
0 oy
Burcu cevapladı
Hesabım gitti geri verin hesabımı amk
0 oy
Eli cevapladı
Ben siteye gire bilmiyorum lutfen yardim edin instagram hesabim ELİYEVV_ELİ onceden tewekkurler
0 oy
misafir cevapladı
merhaba bende giriş yapamıyorum yardımcı olurmusunuz
...